Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Październik 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: Revline Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland

W sobotę 5 października zostanie rozegrany ostatni turniej tegorocznego cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy na świecie o punkty powalczą w Toruniu. Zawody na Motoarenie zapowiadają się niezwykle ciekawie. Na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej mistrzostw znajduje się Bartosz Zmarzlik. Polak ma siedem punktów przewagi nad drugim Emilem Sajfutdinowem. Zajmujący obecnie trzecie miejsce Leon Madsen traci do naszego reprezentanta dziewięć „oczek”.

Bartosz Zmarzlik do tej pory trzykrotnie uczestniczył w turniejach GP rozgrywanych na miejscowym torze. W sobotę 1 października 2016 roku zanotował swój debiut na miejscowym „owalu”. Dla naszego żużlowca były, to udane zawody. Bartek w rundzie zasadniczej zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów. Taka liczba „oczek” dała mu awans do półfinału. W wyścigu dwudziestym pierwszym wygrał w pokonanym „polu” pozostawiając: Mateja Zagara, Chrisa Holdera oraz Fredrika Lindgrena. W najważniejszej gonitwie wieczoru na linię mety przyjechał na trzecim miejscu. W zawodach zwyciężył Niels Kristian Iversen przed Gregiem Hancockiem.

Kolejny turniej Grand Prix został rozegrany w Toruniu 7 października 2017 roku. Zmarzlik ponownie bez większych problemów zdołał zakwalifikować się do półfinału. W turnieju zasadniczym Polak wywalczył jedenaście punktów. W wyścigu dwudziestym drugim pewnie zwyciężył Tai Woffinden. Bartek o miejsce w finale stoczył kapitalny pojedynek z Pawłem Przedpełskim. Na trzecim okrążeniu Zmarzlik wyprzedził jadącego z dziką kartą wychowanka klubu z Torunia i awansował do finału. Najważniejszy bieg turnieju był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu na starcie ruszał się Matej Zagar. Słoweniec otrzymał ostrzeżenie od sędziego. W powtórce po świetnym wyjściu spod taśmy triumfował Patryk Dudek. Drugi do mety dojechał Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik był trzeci. Na końcu stawki przyjechał Zagar.

W 2018 roku żużlowcy rywalizowali na Motoarenie 6 października. Bartek w znakomitym stylu rozpoczął swój udział w tych zawodach. Po trzech kolejkach startów miał na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Jedynej porażki w części zasadniczej tego turnieju Zmarzlik doznał w gonitwie dziewiętnastej. „Piekielnie” szybki Artiom Łaguta okazał się pogromcą naszego reprezentanta. Na dodatek Rosjanin wygrał rundę zasadniczą z kompletem piętnastu „oczek”. W walce o wielki finał Bartek zmierzył się z Nielsem Kristianem Iversenem, Taiem Woffindenem oraz Gregiem Hancockiem. Polak dobrze wystartował, ale niestety na drugim wirażu spadł z drugiej pozycji na czwartą. Na dystansie zdołał sobie poradzić z jadącym na trzecim miejscu Hancockiem, ale wywalczyć awansu do finału się nie udało.

Podsumowując Bartek Zmarzlik dobrze „czuje” się na Motoarenie. Sobotni turniej w Toruniu obejrzy komplet widzów na trybunach. Bilety na tę imprezę już dawno zostały wyprzedane. Kto stanie na podium tegorocznego cyklu Grand Prix? Przekonamy się już, o tym 5 października.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po dziewięciu rozegranych turniejach:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 118 
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 111 
3. Leon Madsen (Dania) – 109 
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 98 
5. Martin Vaculik (Słowacja) – 88
6. Maciej Janowski (Polska) – 80 
7. Patryk Dudek (Polska) – 75 
8. Matej Zagar (Słowenia) – 74 
9. Jason Doyle (Australia) – 73 
10. Artiom Łaguta (Rosja) – 69 
11. Niels Kristian Iversen (Dania) – 66 
12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 56 
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 51 
14. Janusz Kołodziej (Polska) – 51 
15. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 37 
16. Max Fricke (Australia) – 36

Dane Motoareny im. Mariana Rosego w Toruniu:

  • Adres: ul. Pera Jonssona 7, 87-100 Toruń, Polska
  • Pojemność: 15.500
  • Rekord toru: Greg Hancock: 56.40s
  • Długość toru: 325 metrów

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
GBS - dołącz do znajomych
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper