Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Listopad 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: zmiany w tabeli biegów

W 2020 roku dojdzie do jeden poważnej zmiany w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Od nowego sezonu mecze ligowe będą rozgrywane według nowej tabeli biegowej. Wprowadzone zmiany mają zapewnić szkoleniowcom większe możliwości taktycznych manewrów, a to ma sprawić, że poszczególne spotkania będą bardziej interesujące dla kibiców. Nowa tabela wyścigów ma również wyrównać bardziej szansę w walce o punkty zawodników doparowych.

Tabela została już zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. Wkrótce znajdzie się w nowym regulaminie Polskiego Związku Motorowego. Analiza możliwości przeprowadzenia zmian w tabeli wyścigów trwała od końca września. Posłużono się nie tylko konsultacjami wewnętrznymi, a tabelę zatwierdzili także trenerzy klubów PGE Ekstraligi, którzy byli na roboczym spotkaniu w siedzibie EŻ. Zapowiada się zatem bardzo interesujący sezon w 2020 roku. Dopiero po jego zakończeniu będzie można stwierdzić tak naprawdę, czy zmiany poszły w dobrym kierunku. Na pewno znają się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy nowej tabeli biegowej. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcie wprowadzonych zmian w stosunku do minionych rozgrywek.

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
GBS - dołącz do znajomych
BLACK energy classic
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper