Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Listopad 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: zmiany w tabeli biegów

W 2020 roku dojdzie do jeden poważnej zmiany w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Od nowego sezonu mecze ligowe będą rozgrywane według nowej tabeli biegowej. Wprowadzone zmiany mają zapewnić szkoleniowcom większe możliwości taktycznych manewrów, a to ma sprawić, że poszczególne spotkania będą bardziej interesujące dla kibiców. Nowa tabela wyścigów ma również wyrównać bardziej szansę w walce o punkty zawodników doparowych.

Tabela została już zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. Wkrótce znajdzie się w nowym regulaminie Polskiego Związku Motorowego. Analiza możliwości przeprowadzenia zmian w tabeli wyścigów trwała od końca września. Posłużono się nie tylko konsultacjami wewnętrznymi, a tabelę zatwierdzili także trenerzy klubów PGE Ekstraligi, którzy byli na roboczym spotkaniu w siedzibie EŻ. Zapowiada się zatem bardzo interesujący sezon w 2020 roku. Dopiero po jego zakończeniu będzie można stwierdzić tak naprawdę, czy zmiany poszły w dobrym kierunku. Na pewno znają się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy nowej tabeli biegowej. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcie wprowadzonych zmian w stosunku do minionych rozgrywek.

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Jorg Grohmann
Wecon
Kris-Luft
Inter Cars
Grupa PP
PP Budownictwo
PP Rent
PP Car Detailing
PP Car Rental
BLACK energy classic
Garcarek
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Klim Brokers
Berner
Mitas
GM
HL
Daytona
Budnex
Rehakompleks
Prosper