Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Listopad 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: zmiany w tabeli biegów

W 2020 roku dojdzie do jeden poważnej zmiany w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Od nowego sezonu mecze ligowe będą rozgrywane według nowej tabeli biegowej. Wprowadzone zmiany mają zapewnić szkoleniowcom większe możliwości taktycznych manewrów, a to ma sprawić, że poszczególne spotkania będą bardziej interesujące dla kibiców. Nowa tabela wyścigów ma również wyrównać bardziej szansę w walce o punkty zawodników doparowych.

Tabela została już zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. Wkrótce znajdzie się w nowym regulaminie Polskiego Związku Motorowego. Analiza możliwości przeprowadzenia zmian w tabeli wyścigów trwała od końca września. Posłużono się nie tylko konsultacjami wewnętrznymi, a tabelę zatwierdzili także trenerzy klubów PGE Ekstraligi, którzy byli na roboczym spotkaniu w siedzibie EŻ. Zapowiada się zatem bardzo interesujący sezon w 2020 roku. Dopiero po jego zakończeniu będzie można stwierdzić tak naprawdę, czy zmiany poszły w dobrym kierunku. Na pewno znają się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy nowej tabeli biegowej. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcie wprowadzonych zmian w stosunku do minionych rozgrywek.

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Maszoński Logistic
NGINE energy classic
MIB Nordic
Inter Cars
Wecon
Garcarek
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Świder-Trans
Kris-Luft
Jorg Grohmann
INT. Production
Globex
Mario VVS
Gold Las
Klim Brokers
Optyline
DK Utemilio
E-Trasborg A/S
Budnex
GESS.PL - Agencja Reklamowa
Mitas
Rehakompleks
Berner
Zmarzlik Home Design