Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 25 Czerwiec 2021 | AUTOR: Grzegorz Zommer

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 49:41

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała w piątek na swoim torze ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz 49:41, w spotkaniu dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. Bartosz Zmarzlik zdobył w tym meczu dwanaście punktów dla ekipy gospodarzy.

Wyścig trzeci, od krawężnika Karczmarz, Pedersen, Zmarzlik, Kasprzak. Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Karczmarz ukarany ostrzeżeniem. W powtórce najlepiej ze startu Karczmarz, za nim walka o drugie miejsce. Bartek spadł po starcie na ostatnią pozycję ale tylko chwilę zajęło mu wyprzedzenie Kasprzaka. Na drugim okrążeniu zaczął się pościg za Pedersenem, jednak duńczyk obierał dobre ścieżki i dowiózł do mety dwa punkty. Trzy punkty dla Karczmarza, dwa Pedersen, punkt Zmarzlika, bez punktu Kasprzak. Po trzech biegach prowadzenie gospodarzy 12:6.

Wyścig szósty, na starcie Kasprzak, Zmarzlik, Pawlicki, Jasiński. Start dla gości którzy wyszli na prowadzenie,za nimi w pościgu Zmarzlik tak jak w pierwszym swoim starcie. Na trzecim okrążeniu Bartek minął Pawlickiego ale na Kasprzaka nie starczyło już okrążeń. Trzy punkty Kasprzak, dwa Zmarzlik, punkt Pawlickiego, bez punktu Jasiński. Bartek po dwóch startach ma trzy punkty. Wynik po sześciu biegach 20:16.

Wyścig ósmy, najbliżej krawężnika Zmarzlik, Bjerre, Pytlewski, Lakhbaum. Ze startu najlepiej Bjerre oraz Zmarzlik. Duńczyk Bjerre tylko do wyjścia z pierwszego łuku był na prowadzeniu. Bartek świetnym atakiem minął duńczyka i pomknął po pewną wygraną. Trzy punkty dla Bartka, dwa Bjerre, punkt Lakhbaum, bez punktu Jasiński. Bartek po trzech startach ma na swoim koncie sześć punktów. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig trzynasty, ostatni wyścig przed biegami nominowanymi od krawężnika kolejno Pedersen, Thomsen, Bjerre, Zmarzlik. Świetny start Zmarzlika z czwartego pola który zamyka całe towarzystwo. Bieg bez historii, wygrana Zmarzlika z dużą przewagą. Trzy punkty dla Bartka, dwa Pedersen, punkt Bjerre, bez punktu Thomsen. Bartek po czterech startach ma na swoim koncie dziewięć punktów. Przerwa na kosmetykę toru.

Wyścig piętnasty czyli drugi bieg nominowany od krawężnika Pedersen, Vaculik, Lakhbaum, Zmarzlik. Atomowy start Zmarzlika z czwartego pola. Dwukrotny mistrz świata pewnie objął prowadzenie którego nie oddał aż do mety. Za jego plecami walka o drugie miejsce Pedersena i Vaculika. Górą z tego pojedynku wychodzi Pedersen. Trzy punkty dla Bartka, dwa punkty Pedersen, punkt Vaculika, bez punktu Bjerre.