Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 9 Marzec 2021 | AUTOR: Artur Kąciak

Bartosz Zmarzlik wyjechał na tor

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy powoli wyjażdżają na tory po zimowej przerwie. We wtorek, 9 marca, Bartosz Zmarzlik skorzystał z gościnności działaczy klubu z Ostrowa Wielkopolskiego i kręcił pierwsze „kółka” w tym roku na miejscowym „owalu”.

Tradycyjnie, jak to bywa w trakcie pierwszych treningów, nie było na torze zbyt dużego szaleństwa. W głównej mierze pierwsze jazdy mają za zadanie pozwolić zawodnikom na oswojenie się z motocyklem po kilkumiesięcznej przerwie. 

Długo czekałem na ten moment, a wczoraj wieczorem nie mogłem już wytrzymać. Nosiło mnie – śmieje się Bartosz Zmarzlik, który po raz ostatni na motocyklu żużlowym siedział w październiku ubiegłego roku. –  Wczoraj obawiałem się trochę o pogodę, ale powiedziałem sobie: „no trudno, nawet jak będzie minusowa temperatura to wyjeżdżasz na tor”. Przerwa zimowa zawsze mi się dłuży, ale na szczęście dziś się zakończyła. Cieszę się, że mogłem ponownie wsiąść na motocykl i zrobić kilka kółek na torze. Pierwsze przejazdy zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych, służą rozgrzaniu i wyczuciu sprzętu, a także przypomnieniu sobie tych emocji, które towarzyszą ściganiu. Niemniej jednak, gdy wsiadłem na pierwszy motocykl to wydał mi się bardzo szybki, ale gdy sprawdziłem drugi, to okazał się jeszcze szybszy. Tak na poważnie, to najważniejsze jest jednak to, że mogłem wreszcie pojawić się na torze i z tego powodu jestem szczęśliwy.

Niestety, na obecną chwilę nie wiadomo kiedy żużlowcy z Gorzowa będą kręcić pierwsze „kółka” w 2021 roku na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Wszystko tak naprawdę zależy od pogody, która ostatnio nie sprzyja dobremu przygotowaniu nawierzchni na obiekcie Stali po zimowej przerwie.

Foto: Anna Kłopocka

Softshell Zmarzlik Team 2021

299,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2021

199,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2021

119,00 PLN

Czapka Zmarzlik Team 2021

120,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
GESS.PL