Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Zveřejněno: 7.06.2023 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: For Nature Solutions KS Apator Toruń – Platinum Motor Lublin 46:44

For Nature Solutions KS Apator Toruň porazil v zápase šestého kola PGE Ekstraligy na své dráze Platinum Motor Lublin 46:44. Bartosz Zmarzlik v tomto střetnutí vybojoval dvanáct bodů a bonus.

Bartek o první body v tomto meči soupeřil v třetí jízdě. Závod se musel přerušovat. Při prvním nájezdu v první zatáčce spadl na dráhu Jack Holder. Při opakování zůstal Zmarzlik na startu, ale na délce si poradil s Lampartem jedoucím na druhé pozici. Závod vyhrál Sajfutdinov. Jeden bod pro Motor přivezl Holder, který na dráze předjel Lamparta.

V sedmé jízdě po slabším startu se Bartosz Zmarzlik v prvním oblouku prodral na druhé místo. V závodu zvítězil Robert Lambert. Na dráze se po zajímavém souboji Przedpełski ukázal být lepší než Cierniak.

Desátá jízda skončila výhrou Patryka Dudka. Bartek nebyl i přes velice ambiciózní jízdu schopen na dráze předjet Dudka. Lambert si na dráze poradil s Bańborem. Po deseti odjetých jízdách vedli domácí 33:27.

V jedenácté jízdě Bartek jel v rámci taktické rezervy za Grzelaka. Lindgren pak za Hampela. Závod se musel přerušovat. Při prvním pokusu spadli na dráhu dva závodníci: Wiktor Lampart a Frederik Lindgren. Sudí z opakování vyloučili jezdce hostů. V opakování Zmarzlik po dobrém startu zvítězil před Przedpełským a Lampartem.

I třinácté kolo se jelo na dvakrát. Při prvním nájezdu v první zatáčce spadl na dráhu Emil Sajfutdinow. Při opakování dvojice Motoru: Lindgren, Zmarzlik 5:1 porazila dvojici domácích: Sajfutdinow, Lambert.

V posledním závodu dvakrát zvítězili jezdci ploché dráhy z Toruně. Sajfutdinow zvítězil, a v cíli se Lambert ukázal být jen minimálně lepší než Zmarzlik. Na čtvrté pozici dojel Lindgren.