Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 15 Październik 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Zapowiedź: 2020 Monster Energy FIM Speedway of Nations

Przed nami ostatnie tegoroczne zawody z udziałem Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec w najbliższy piątek i sobotę wystąpi w finale Speedway of Nations. Oprócz Bartka w barwach naszej reprezentacji w tym turnieju pojadą: Szymon Woźniak i Dominik Kubera. Impreza na torze w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie.

Bartosz Zmarzlik w 2019 roku zadebiutował w rozgrywkach SoN. Przypominamy, że w ostatniej edycji mistrzostw żużlowcy o medale rywalizowali w Togliatti. Polska na torze w Rosji w stosunku do sezonu 2018 poprawiła swój rezultat w Speedway of Nations. W pierwszej edycji SoN w finale rozegranym we Wrocławiu wywalczyliśmy brązowy medal. Natomiast w 2019 roku wyjechaliśmy z Rosji ze srebrnym „krążkiem”. Największy wkład w końcowy rezultat naszego zespołu miał właśnie Bartek, który znakomicie reprezentował barwy naszego kraju. Zmarzlik w trakcie dwudniowego finału przywiózł łącznie dla naszego kraju trzydzieści pięć punktów w części zasadniczej zawodów oraz jedno „oczko” w finale.

Lider naszej kadry przez dwa dni turnieju w Togliatti radził sobie bardzo dobrze. Niestety w najważniejszym biegu tej imprezy nasi żużlowcy nie poradzili sobie z doskonale spisującymi się żużlowcami gospodarzy. Ostatni wyścig dwudniowego finału był rozgrywany na raty. W pierwszym podejściu do tej potyczki na pierwszym wirażu motocykla nie opanował Patryk Dudek i się wywrócił. Sędzia zawodów zarządził powtórkę w pełnym składzie. W niej niestety zarówno Zmarzlik, jak i Dudek zostali na starcie i Rosjanie dowieźli do mety pewne podwójne zwycięstwo.

– Jest to mój pierwszy krążek w rozgrywkach Speedway Of Nations. Żużel to jest tylko sport, nie zawsze się wygrywa. Zwłaszcza że o mistrzostwie w obecnym regulaminie decyduje zaledwie jeden bieg. Myślę, że nie przynieśliśmy wstydu, a wręcz przeciwnie w stosunku do pierwszej edycji Speedway of Nations się poprawiliśmy. We Wrocławiu Polska sięgnęła po brąz, a teraz jest srebro, więc jest progres wyników – powiedział Bartosz Zmarzlik, po zeszłorocznym finale Speedway of Nations.

Rywalizacja na torze w Lublinie zapowiada się bardzo interesująco. Za głównych faworytów do złota trzeba uznać obrońców mistrzowskiego tytułu. Rosjanie w składzie: Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Jewgenij Sajdulin na „papierze” wyglądają na najmocniejszą ekipę. W walce o medale powinni się również liczyć Australijczycy, Duńczycy oraz Szwedzi. Polska również znajduje się w tym gronie. Zmarzlik i Woźniak znają się doskonale. Żużlowcy w PGE Ekstralidze wielokrotnie w tegorocznym sezonie startowali wspólnie w parze. Na dodatek do tego dochodzi solidny zawodnik młodzieżowy Dominik Kubera. Wychowanek Unii Leszno wielokrotnie swoją postawą na torze udowadniał już, że jest w stanie wygrywać wyścigi z dużo bardziej utytułowanymi rywalami.

Podsumowując, w Lublinie czekają nas wielkie emocje. Kto zdobędzie złoto? Przekonamy się o tym już w sobotę późnym wieczorem. Należy mieć tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom zawodów.

Składy na tegoroczny finał Speedway of Nations:

Rosja:
1. Emil Sajfutdinow
2. Artiom Łaguta
3. Jewgenij Sajdulin

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Szymon Woźniak
3. Dominik Kubera

Australia:
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
3. Jaimon Lidsey

Dania:
1. Leon Madsen
2. Anders Thomsen
3. Marcus Birkemose

Szwecja:
1. Fredrik Lindgren
2. Oliver Berntzon
3. Alexander Woentin

Wielka Brytania:
1. Robert Lambert
2. Drew Kemp
3. Daniel Bewley

Czechy:
1. Vaclav Milik
2. Eduard Krcmar
3. Petr Chlupac

Foto: Tomasz Przybylski / ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL