Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 29 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

Speedway Grand Prix wraca do Gorzowa

Znamy już terminarz tegorocznego cyklu Grand Prix. Żużlowcy o tytuł najlepszego zawodnika globu rywalizować będą w ośmiu rundach. Po dwa turnieje odbędą się we Wrocławiu, Gorzowie, Pradze oraz Toruniu. Początek zmagań w SGP 2020 zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Pierwsze dwa turnieje zostaną rozegrane na Stadionie Olimpijskim. Natomiast 3 października zostanie rozegrana ostatnia runda cyklu na toruńskiej Motoarenie.

W 2020 roku wchodzą zmiany w cyklu Grand Prix. Od nowego sezonu zostanie wprowadzony nowy system punktacji. Na dodatek w GP utrzyma się tylko sześciu zawodników, a nie ośmiu jak było do tej pory.

Największą zmianą jest nowy system punktacji. Zwycięzca SP do swojego konta dopisze 20 „oczek”, drugi zawodnik 18, trzeci 16, a jeździec za czwarte miejsce otrzyma ich 14. Punkty zdobyte przez żużlowców w ich pierwszych pięciu biegach będą wciąż użyte, by wyłonić ośmiu zawodników, którzy pojadą w półfinałach. Trzeci uczestnicy w półfinałach będą sklasyfikowani wyżej od tych, którzy dojadą czwarci w tych wyścigach.

Z dwóch zawodników na trzecim miejscu w półfinałach, ten, który był wyżej po rundzie zasadniczej zajmie piąte miejsce i otrzyma dwanaście punktów do klasyfikacji łącznej, podczas gdy drugi skończy na szóstym miejscu z 11 „oczkami”. Wszystko po to, by usprawnić system punktacji i rozwiązać sytuacje, gdy żużlowcy ukończą turniej na tym samym etapie.

Podobnie czwarty lepszy jeździec w półfinałach będzie sklasyfikowany na siódmym miejscu i otrzyma 10 punktów, a gorszy z nich będzie ósmy z dziewięcioma oczkami do klasyfikacji.

Tymczasem Ci, którzy nie wejdą do czołowej ósemki turnieju, będą rozmieszczani na podstawie punktów zdobytych w ciągu 20 biegów w obecnym systemie punktacji używanym w przypadku, gdy zawodnicy uzyskają tę samą ilość „oczek”. Ich miejsce w zawodach będzie zależało od punktów, które są przyznawane za uzyskane pozycje. Zawodnik sklasyfikowany na dziewiątym miejscu otrzyma osiem „oczek”, a 16 zaledwie jeden.

Terminarz cyklu Speedway Grand Prix 2020:

  • 28–29 sierpnia: Wrocław (Polska)
  • 11–12 września: Gorzów Wielkopolski (Polska)
  • 18–19 września: Praga (Czechy)
  • 3 października (Toruń): Toruń (Polska)

Nowy system punktacji w cyklu Grand Prix:

1 miejsce – 20 pkt
2 miejsce – 18 pkt
3 miejsce – 16 pkt
4 miejsce – 14 pkt
5 miejsce – 12 pkt
6 miejsce – 11 pkt
7 miejsce – 10 pkt
8 miejsce – 9 pkt
9 miejsce – 8 pkt
10 miejsce – 7 pkt
11 miejsce – 6 pkt
12 miejsce – 5 pkt
13 miejsce – 4 pkt
14 miejsce – 3 pkt
15 miejsce – 2 pkt
16 miejsce – 1 pkt

Foto: ZMARZLIK.COM

Mini Kevlar Gold 2022

499,00 PLN

Koszulka Zmarzlik Team 2023

139,00 PLN

Bluza Zmarzlik Team 2022

249,00 PLN

Filiżanka do kawy

85,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Benzina
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Promet Cargo
BMW Best Auto
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Splendoor
Gold Las
Gold Las
Globex
Ceramic Speed
Garageport Experten
Optyline
Szczepan Bike - Giant Gorzów
Mario VVS
GM
Daytona
Anlas
KLS
Rehakompleks
Motocykle Lublin
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL