Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 24 Listopad 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Reprezentacja Polski 2020

Poznaliśmy już szeroki skład reprezentacji Polski na 2020 rok. Oczywiście nie mogło w kadrze seniorskiej zabraknąć miejsca dla Bartosza Zmarzlika. W sumie trenerzy Marek Cieślak i Rafał Dobrucki postanowili powołać łącznie dwudziestu jeden zawodników. W reprezentacji znalazło się miejsce dla jedenastu seniorów oraz dziesięciu juniorów.

W 2019 roku Żużlowa Reprezentacja Polski rozegrała dwa spotkania towarzyskie. Zmarzlik pojechał w obu meczach. Zawodnik wykręcił w nich średnią biegową 2,100. Bartek sześć razy do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu. Żużlowiec uzyskałby wyższą średnią, ale w jednym biegu jadąc na prowadzeniu, w spotkaniu w Rybniku miał defekt motocykla. Bartosz Zmarzlik był tradycyjnie w minionym sezonie mocnym punktem kadry prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka.

Zawodnik miał również swój olbrzymi wkład w wywalczony w tegorocznym sezonie srebrny medal w rozgrywkach Speedway of Nations. W rozegranym 4 maja na torze w Landshut (Niemcy) turnieju półfinałowym Bartek w sześciu startach wywalczył piętnaście punktów i jeden bonus. Na początku lipca w Togliatti odbył się dwudniowy finał SoN 2019. Łącznie w Rosji Zmarzlik przywiózł dla naszego kraju trzydzieści sześć „oczek”. W drugim dniu zawodów w rundzie zasadniczej zgromadził na swoim koncie komplet osiemnastu punktów. Niestety w najważniejszym biegu wieczoru para gospodarzy: Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta pokonała nasz duet 5:1. Mimo, to Polska w tym roku w stosunku do minionego sezonu poprawiła swój rezultat w Speedway of Nations. W pierwszej edycji SoN w finale rozegranym we Wrocławiu wywalczyliśmy brązowy medal.

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze, ile spotkań Żużlowa Reprezentacja Polski rozegra w 2020 roku. Na pewno pod koniec sezonu odbędzie się szczególny mecz, który będzie podziękowaniem za wieloletnią pracę dla trenera Marka Cieślaka. Zbliżający się małymi krokami sezon 2020 będzie ostatnim na stanowisku szkoleniowca narodowej drużyny dla doświadczonego trenera.

Skład szerokiej kadry Polski na 2020 rok:

Seniorzy:

 1. Krzysztof Buczkowski
 2. Patryk Dudek 
 3. Jarosław Hampel 
 4. Jakub Jamróg 
 5. Krzysztof Kasprzak 
 6. Janusz Kołodziej 
 7. Paweł Przedpełski 
 8. Bartosz Smektała 
 9. Kacper Woryna 
 10. Szymon Woźniak 
 11. Bartosz Zmarzlik

Juniorzy:

 1. Mateusz Bartkowiak 
 2. Mateusz Cierniak 
 3. Norbert Krakowiak 
 4. Igor Kopeć-Sobczyński 
 5. Dominik Kubera 
 6. Wiktor Lampart 
 7. Przemysław Liszka 
 8. Jakub Miśkowiak 
 9. Wiktor Trofimow 
 10. Karol Żupiński

Foto: Jarosław Pabijan

Koszulka Grand Prix 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Zmarzlik Team 2022

169,00 PLN

T-shirt Zmarzlik Team 2022

139,00 PLN

Koszulka Polo Black Edition // 2022

169,00 PLN
FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Orlen
Orlen Oil
Platinum Orlen Oil
Verva
Maszoński Logistic
Miasto Gorzów Wielkopolski
Budnex
Jorg Grohmann
Garcarek
Promet Cargo
Splendoor
Wecon
Inter Cars
GBS - dołącz do znajomych
Globex
KDK Group
Gold Las
Optyline
Mario VVS
Szczepan Bike - Giant Gorzów
GM
Daytona
Rehakompleks
Zmarzlik Home Design
Ambasada Kobiecości
GESS.PL