Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 3 Lipiec 2020 | AUTOR: Artur Kąciak

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła w piątek na Stadionie im. Edwarda Jancarza z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28 po dziesięciu rozegranych wyścigach, w spotkaniu czwartej kolejki PGE Ekstraligi. Z powodu bardzo poważnej awarii prądu mecz został przerwany. Bartosz Zmarzlik w trzech startach wywalczył w tym pojedynku siedem punktów i jeden bonus.

W pierwszym wyścigu Bartek startował w parze z Krzysztofem Kasprzakiem. Rywalami podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego był duet: Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Start wygrał Australijczyk. Zmarzlik na dystansie przez cztery okrążenia nękał atakami zawodnika gości. Ostatecznie bieg zakończył się zwycięstwem jeźdźca z Częstochowy.

Kolejny raz na tor Bartosz Zmarzlik wyjechał w wyścigu siódmym. Lider Stali po nie udanym starcie jechał na czwartej pozycji. Żużlowiec jednak poradził sobie z duetem gości: Mateuszem Świdnickim i Leonem Madsenem. Na linię mety na pierwszym miejscu przyjechał Jack Holder. Po siedmiu rozegranych gonitwach Stal prowadziła w całym meczu 25:17.

W biegu dziewiątym Bartek ponownie zaspał na starcie. Mimo to lider Moje Bermudy Stali Gorzów na trasie zdołał poradzić sobie z parą gości: Jasonem Doyle’m i Rune Holtą. Na końcu stawki przyjechał Jack Holder.

Po dziesięciu rozegranych wyścigach zawody przerwano z powodu braku prądu na stadionie. Paliła się rozdzielnia. Na obiekcie zrobiło się ciemno, a z dmuchanych band zeszło powietrze. Pulpit sędziego również stracił zasilanie.

Zgodnie z art. 732 Regulaminu DMP „Sędzia  lub  Jury  Zawodów  może  odwołać  mecz  w  dniu  meczu  lub  przerwać rozpoczęty  uprzednio  mecz,  jeśli  stwierdzi  na  miejscu,  że  istnieją  przyczyny  lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany” Decyzje w sprawie meczu podejmie Komisja Orzekająca Ligi.