Bartosz Zmarzlik - żużel, speedway
Opublikowano: 2 Grudzień 2019 | AUTOR: Artur Kąciak

Gala FIM Awards 2019

Bartosz Zmarzlik po powrocie z urlopu i krótkim odpoczynku udał się do Monako na coroczną Galę FIM Awards. W trakcie uroczystości żużlowiec odebrał oryginalny złoty medal za wywalczony w tym roku tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Po zakończeniu cyklu Grand Prix w Toruniu zawodnik odebrał tylko duplikat złotego „krążka”. Bartek na imprezie nie był jednym przedstawicielem speedwaya.

Oprócz Zmarzlika obecny był również Maksym Drabik, który w tym sezonie został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. Na Galę do Monako zjechała cała „śmietanka” przedstawicieli sportów motorowych. Obecni na niej byli m.in. Bradley Freeman (Enduro), Jonathan Rea (Superbike), Tim Gajser (Motocross). Bartosz Zmarzlik dopiero jako trzeci w historii z naszych rodaków wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Przed wychowankiem gorzowskiego zespołu tylko dwóch Polaków sięgało po to trofeum. W 1973 roku złoty „krążek” zdobył Jerzy Szczakiel, a w 2010 Tomasz Gollob.

Foto: Mateusz Wójcik

FIRMY WSPIERAJĄCE ZMARZLIK TEAM

SPONSORZY I PARTNERZY

Nic nie dzieje się w pojedynkę. Żaden sukces nie powstaje w samotności. Poznajcie firmy, które są nam szczególnie bliskie. Firmy, a nade wszystko wspaniałych ludzi, którzy umożliwiają realizację planów i pasji. To profesjonaliści, ludzie sukcesu, po prostu… wspaniali przyjaciele. Wszystkim im razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Poznajcie ich i ich działalność. Rekomendujemy całym sercem.

Maszoński Logistic
NGINE energy classic
MIB Nordic
Inter Cars
Wecon
Garcarek
Promet Cargo
Galiński Siatki Filtracyjne
Świder-Trans
Kris-Luft
Jorg Grohmann
INT. Production
Globex
Mario VVS
Gold Las
Klim Brokers
Optyline
DK Utemilio
E-Trasborg A/S
Budnex
GESS.PL - Agencja Reklamowa
Mitas
Rehakompleks
Berner
Zmarzlik Home Design